MiaPOS Restaurant Hakkında Merak Edilenler

Dışarda yemek yemenin özellikle büyük şehirlerde bir yaşam tarzı haline geldiği günümüzde, sektörün gelişmesi ve çeşitliliğin artması sonucunda doğal olarak ihtiyaçlar ve beklentiler de büyümüş ve gelişmiştir. Miapos bu beklentileri en iyi ve en hızlı şekilde karşılamak amacıyla özellikle müşteri memnuniyeti baz alınarak oluşturulmuş bir restoran otomasyon yazılımıdır. Miapos restoran otomasyonu ile işletmenizin günlük işlerine daha çok zaman ayırıp, sadece cirolarınızı yükseltmeye odaklanabilirsiniz. Geri kalan işleri sizin yerinize Miapos takip edecektir. Miapos size diğer işleriniz için zaman kazandırmak, personel maliyetlerinizi minumuma indirmek, işletmenin işleyişinin ne durumda olduğunu işletme sahibine raporlamak ve işletmeyi kar ettirmek amacını taşımaktadır.

Paket servis programı alırken öncelikle size pazarlanmak istenen değil, işletmenizin ihtiyaçlarını giderecek bir program seçmelisiniz. Bu konuda Miapos’un, işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek tüm ara birimlere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mia Bilgi İşlem olarak en büyük hedefimiz işletmenin otomasyon ve donanım maliyetini minimumda tutmak ve işletmenin kullanmayacağı ek yazılım maliyetlerinden uzak bir fiyat politikası izlemektir. Sistem maliyeti işletmenin işleyişi ve ihtiyaçları göz önüne alınarak deneyimli teknik servis elemanlarımızın raporları sonucu ortaya çıkmaktadır.

Miapos, Windows tabanlı tüm işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Her ürün gurubunun altına 50 adet ürün koyabilirsiniz. Basit bir hesap yaparsak sisteme girebileceğiniz toplam ürün adedi 1.800’dür.

Bilgisayarlara bağlı yerel yazıcılar hariç olmak koşulu ile mutfak ve diğer üretim alanlarına toplam 5 adet yazıcı koyabilirsiniz.

Böyle bir sınırlama yoktur, istediğiniz kadar bilgisayarı sisteminize dahil edebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz el terminali sayısında bir sınırlama yoktur. Bu sayı işletmenizin el terminalleri için ayıracağı bütçeyle doğru orantılı olarak hesaplanmaktadır.

Kullanabileceğiniz el terminallerinin işleyişi mekanın yapısına göre değişiklik kazanmaktadır. Bu konuda uzman teknik servis ekibimiz sizi ziyaret ederek konuyla ilgili rapor hazırlamaktadır. Rapor sonucunda işletmenizin el terminal sistemine uygunluğu konusunda bilgi verilebilmektedir.

Miapos’ta Nakit, Kredi Kartı, Smart Kart, Multinet, Set Kart ve Ticket olmak üzere 6 çeşit ödeme şekli bulunmakta ve bu ödeme şekillerinin hesapları ayrı olarak raporlanmaktadır.

Miapos’ta ürün bazında parçalı ödeme mevcuttur?

Miapos’a entegre olarak çalışan CallerID cihazı sayesinde telefonla sipariş veren müşterilerinizin bilgileri otomatik olarak sisteme düşmektedir. Bununla birlikte sipariş aldığınız telefona gelen tüm bildirimler de ayrı bir alanda sizlere sunulmaktadır. Bu konuda tek isteğimiz, işletmenizde sipariş aldığınız telefonun, bağlı bulunduğu operatör tarafından arayan numaraları gösterme özelliğine açılmış olmasıdır.

Miapos’ta müşteri takip sistemi ve kurye performans takip sistemi gerçek zamanlı olarak çalışmaktadır?

Müşterilerinize ait -3 adetle sınırlı olmak koşuluyla- adres bilgisi tutabilirsiniz.

Ürün satışları, cirolar, personel satışları, iade ve iptal edilmiş satış raporları gibi birçok raporu ek bir maliyet ödemeden alabilirsiniz.

Mia Bilgi İşlem olarak dokunmatik ekranların maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle sadece masa müşterilerinin olduğu işletmelerde kullanılması taraftarıyız. Çünkü bu alanlar hem görsel hem de işleyiş açısından yoğun alanlar olduğu için bu tür bilgisayarlar ihtiyaçların tümünü karşılamaktadır.

Termal yazıcıların maliyeti başlangıçta işletmeye fazla gibi gelse de sonrasında işletmeler bu yazıcıların işletmeleri için vazgeçilmez olduğunu iletmektedirler. Hatta tüm yazıcılarını termal yazıcılar ile değiştirmiş müşterilerimiz mevcuttur. Özellikle kartuş maliyeti, sistem uyumluluğu, hız ve dayanıklılık bakımından termal yazıcılar maliyetlerini 2 sene içinde size katbekat geri kazandırmaktadır.

Bu konu işletmeden işletmeye büyük farklılıklar gözetmektedir. Mia Bilgi İşlem olarak stok çözümlerimiz profesyonel olup gerçekten stok tutmak isteyen ve bu konuyu fazlasıyla önemseyen müşterilerimiz için her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak bir yazılıma sahip olduğumuz bir gerçektir. Stok sistemimiz kendi içinde birçok raporlama oluşturmakla beraber stok düşümlerinizi gerçek zamanlı -yani ürün satışınızı yapar yapmaz- gerçekleştirmesiyle de işletme sahiplerinin tercih sebebi olmuştur.

İşletmenizdeki çalışanların mesai başlangıç ve bitiş saatleri, saat ücretleri ve aylık ne kadar maaş alacaklarını sistem içinde hesaplamanız mümkündür.

Merkezi sistem uygulaması çok şubeli sistemlerde uygulanabilmektedir.

Miapos özel bir yazılım yardımıyla kişisel bilgisayarınız üzerinden, işletmenizin uzaktan yönetimini, işletmenizin işleyişi hakkında bilgi almanızı, işletmedeki çalışanların haberi dahi olmadan sağlayabilmektedir.