MiaPOS Restaurant Otomasyon

Avantajları

 • Sade ve Kolay Kullanım

MiaPOS Restaurant Otomasyon, kişisel taleplere göre hazırlanmış kullanışsız eklentiler (ve ekstra maliyetler) içermez. Gereksiz detaylara boğulmamıştır, basitçe anlaşılır ve kullanılır. Program detaylarında önemli fonksiyonları barındırır. Görsel tasarımı kullanıcıların temel ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. Kullanıcı dostudur. Otomasyon, klavye ve mouse’un yanında dokunmatik ekran, el terminali veya “tüm seçeneklerle ” aynı anda kullanılabilir. Böylece hızlı ve pratik sipariş alınır.

 • Verim ve Karlılık

MiaPOS Restaurant Otomasyon ile adisyon toplama yanlışları son bulur. Maliyet ve stok kontrolü ile personel ve takip hatalarından kaynaklanan kaçakların önüne geçilir. Hızlı ve eksiksiz sipariş alınır, sipariş devamlılığı korunur. Siparişlerin yanlış adrese teslimatı engellenir.

Masa Servis Avantajları

 • Geleneksel

 1. Müşteri masaya oturur, menüye göz atar.
 2. Masa servis elemanı elinde bir kağıtla gelir ve siparişi sorar.
 3. Elindeki kağıda siparişi alır, yanında komisi varsa kağıdı ona verir veya kendisi ilgili bölümlere gider.
 4. İlgili bölümlere siparişi söyler.

Masa servis elemanı bu süreçte başka bir sipariş alamaz. Bu süre içinde yeni gelen müşteri, masa servis elemanının kendisiyle ilgilenmesini beklemek zorundadır.

 1. Masa servis elemanı kendi alanına geri döner. Bu kez yeni gelen müşterilerin siparişlerini almakla meşgul olur.
 2. Masa servis elemanı önceden aldığı siparişlerin çıkıp çıkmadığını öğrenmek veya durumunu denetlemek için belli aralıklarla ilgili birimlere gider.  

Yoğunluk durumunda bu trafik siparişlerin geç kalmasına, unutulmasına veya yanlış gitmesine yol açar.

 1. Masa servis elemanı tüm süreç yolunda giderse siparişi tamamlar ve müşteriye servis eder.

 • Miapos ile

 1. Müşteri masaya oturur, menüye göz atar.
 2. Masa servis elemanı masaya gelir ve elindeki sipariş terminalini kullanarak siparişleri alır.
 3. İlgili bölümlerden siparişi toplar ve masalara servis eder.
miapos otomasyon

Paket Adisyonu Avantajları

 • Geleneksel

 1. Telefon çalar, karşılama yapılır.
 2. Müşterinin (iyi ihtimalle) telefon numarası alınır.
 3. Adres ve diğer bilgiler de alınır.
 4. Siparişi sorulur.
 5. Sipariş alınır ve (iyi ihtimalle) ödeme şekli sorulur
 6. Telefon kapatılır ve sipariş ilgili birimlere elden gönderilir.
 7. Sipariş sorumlusu siparişi toplar ve sipariş teslimi için işletmeden ayrılır.
 8. Ertesi gün tekrar aynı müşteri ararsa bu basamaklar aynen tekrarlanır.
Müşteri bir süre sonra bu işlemlerin tekrarından sıkılır, zaten siparişin gecikme olasılığı da bu yöntemle oldukça yüksektir.

 • Miapos ile

 1. Telefon çalar, “caller id” cihazı yardımı veya telefon numarasının manuel girilmesiyle ekranda önceden kaydedilmiş müşteri bilgileri çıkar. (Adı soyadı, adres bilgisi, özel notlar)
 2. Sipariş ve ödeme şekli alındıktan sonra sipariş kaydedildiği an itibariyle ilgili birimlerin yazıcılarına dağılır.
 3. Sipariş ilgili kişi tarafından paketlenir ve servis edilir. 
Miapos ile müşterinin toplam arama sayısı, sipariş toplamları, toplamda verdiği sipariş tutarı, en sık verdiği siparişler gibi bilgiler yine aynı ekran üzerinden takip edilebilir. Aynı zamanda siparişe giden tüm sipariş sorumlularıyla ilgili hangi siparişin, kime, kaç dakikada gittiği gibi istatiksel bilgilere de ulaşılabilir.

 • Hesap Kapatma

Parçalı ödeme sistemi ile ödeme şekillerinin takibinde ve kalabalık grupların kişi bazında ödeme taleplerinde kasa sorumlusuna önemli kolaylık ve hız sağlar.

 • Merkezi Erişim

Çok şubeli işletmelerde merkezi erişim ile fiyat güncelleme, yeni menü entegrasyonu otomatik olarak sağlanır. Diğer şube bilgilerine merkezden, istenildiği anda ulaşılır. Yine merkezi erişim sayesinde istendiğinde herhangi bir şubenin tüm otomasyon hareketleri pasif ya da aktif hale getirilebilir.

 • Güvenlik

Miapos kurulum sürecinde, önceden tanımlanan sorumlu kişilere özel yetkilendirme ve bilgilendirme yapılır. Stok ve Cari İşlemler: Sistem otomasyonu dahilindeki modül ile tedarikçilerden gelen faturalara ilişkin ve fatura karşılığı diğer cari işlemler yapılabilir, ön muhasebe takibi sağlanabilir.

 • Raporlama

Geçmişe dönük satış, kasa giderleri, ürün satışları, paket servis elemanı satışları, adisyon ortalamaları, personel hesapları, saatlik satış raporları, stok reçeteleri, ödeme tipi raporları, müşteri tipi raporları gibi geniş raporlama seçenekleri ile işletme detayları anlık olarak raporlanabilir.

 • Entegrasyon

 • Yazar Kasa Entegrasyonu
 • Barkod Satış Etegrasyonu
 • İşletme  talebiyle LOGO  Muhasebe  Programı –Miapos ile entegre çalışabilir.

 • Destek

Miapos ücretsiz ürün destek hizmeti, sözleşme şartlarına bağlı olarak 3 ay ile 1 yıl süre ile sınırlıdır. Destek sürenizin dolması durumunda, sözleşmeli olarak 1 yıl boyunca limitsiz ürün destek veya talep bazında (ücretli olarak), anlık teknik / ürün destek hizmeti alabilirsiniz.